Biżuteria z kamieniami półszlachetnymi

Kamienie półszlachetne przyciągają wzrok przepięknymi kształtami i swym blaskiem. Na świecie istnieje ich wiele odmian, które fascynują wielorakością wzorów i kolorów.

Nic więc dziwnego, że po kamienie półszlachetne tak często sięgają osoby zajmujące się tworzeniem biżuterii. Kolczyki, bransoletki, wisiorki i piękne naszyjniki z kamieniami półszlachetnymi zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Minerały doskonale komponują sie z metalami, takimi jak złoto, srebro czy platyna. Wspaniale pasują do kreacji wieczorowych jak i na co dzień.

Ponadto, kamienie półszlachetne słyną również z leczniczych właściwości, które mogą okazać się pomocne przy zwalczaniu różnych dolegliwości. Spośród wielu kamieni półszlachetnych używanych do produkowania biżuterii, dużą popularnością cieszą się gatunki takie jak: turkus, malachit, tygrysie oko, agat czy onyks.

Wyjątkowo ciekawe są również kamienie półprzezroczyste, do których należy kryształ górski, akwamaryn, ametyst i cytryn. Decydując się na biżuterię z kamieniami ozdobnymi, często trzeba uważać na jej użytkowanie, ponieważ niektóre gatunki bywają dość kruche, przez co łatwo można je zniszczyć.

https://www.cellbes.pl/serwis-klienta/poradniki/porady-modowe/jak-nosic-plisowana-spodnice www.uniquerockfestival.pl