Co to jest ubezpieczenie Assistance i na czym polega?

Ubezpieczenie Assistance, w przeciwieństwie do polisy OC, nie jest obowiązkowe. To dobrowolne ubezpieczenie możemy wykupić w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Assistance ma zapewniać ochronę w razie gwałtownego i nieprzewidzianego wypadku na drodze. W takiej sytuacji, ubezpieczyciel jest zobowiązany do pomocy. Trwa od momentu podpisania umowy i opłacenia stosownej składki, do daty wygaśnięcia.

Zakres Assistance może być bardzo różny. Nie jest to ubezpieczenie wynikające z ustawy, dlatego jego warunki mogą być inne, w zależności od wybranej firmy ubezpieczeniowej. Dobrze jest uważnie przyjrzeć się usługom, które oferują ubezpieczyciele, aby wybrać jak najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Ubezpieczenie Assistance może obejmować pomoc drogową, wymianę koła w razie uszkodzonej opony, dowóz paliwa czy holowanie pojazdu. Usługi mogą dotyczyć także pokrycie kosztów nagłego powrotu z wycieczki, które wynikało z uszkodzonego pojazd czy zapewnienie kierowcy i pasażerom powrotu do domu.

Ubezpieczyciel może zapewnić nawet znalezienie najbliższego warsztatu, w przypadku, w którym zepsuje nam się auto. Do każdej umowy dołączone są szczegółowe warunki, z którymi koniecznie należy się zapoznać. Dopiero po uważnym przestudiowaniu umowy, możemy ją podpisać. Warto wiedzieć, na co tak naprawdę się decydujemy i na jaki zakres pomocy możemy liczyć, gdy przydarzy nam się nieszczęśliwa sytuacja na drodze. Ubezpieczenie Assistance sprawia, że czujemy się pewniej i bardziej komfortowo na drodze.