Dla kogo ubezpieczenie flotowe?

Dzięki ubezpieczeniu flotowemu możemy objąć ochroną kilka pojazdów na raz. Takie ubezpieczenie jest często korzystniejszym rozwiązaniem, niż wykupywanie osobnych polis dla każdego auta. Ubezpieczenie flotowe dedykowane jest firmom, które posiadają własne floty samochodowe.

Takie ubezpieczenie spełni swoją rolę również w przypadku podmiotów, które zarządzają flotami innych. Jest to dobre rozwiązanie także dla przedsiębiorstw spedycyjnych czy firm transportowych. Ubezpieczenie flotowe jest idealne dla wszystkich tych firm, które dysponują taką liczbą pojazdów, która pozwala im na skorzystanie z tej formy polisy.

Zakres ubezpieczenia flotowego obejmuje obowiązkowe OC. Oprócz tego, można wykupić dodatkowe, dobrowolne rodzaje ubezpieczeń. Mowa tutaj o Autocasco i Assistance.

Ubezpieczenie może objąć nawet NNW, zarówno kierowcy jak i pasażerów, a także ubezpieczenie szyb, wyposażenia czy utraty wartości pojazdu. Możemy również skorzystać z opcji pomocy prawnej w razie dochodzenia odszkodowania. Ze względu na szerokie możliwości doboru najkorzystniejszej dla nas oferty, nie warto ubezpieczać każdego samochodu z osobna.

Ubezpieczenie flotowe jest opłacalną opcją, jeśli zarządzamy flotą samochodową. Różne towarzystwa ubezpieczeniowe będą proponowały oferty o różnym zakresie ochrony. Dlatego należy uważnie przyjrzeć się wszystkim warunkom ubezpieczenia.

Dobrze jest skorzystać z innych, dodatkowych możliwości ochrony, które można wykupić wraz z ubezpieczeniem flotowym.