Emerson Fittipaldi

Ciekawą postacią sportów wyścigowych jest Brazylijczyk, polskiego pochodzenia, syn dziennikarza, pasjonata sportów motorowych oraz prezentera radiowego, Emerson Fittipaldi. W pierwszym swoim starcie w Formule 1 w zespole Lotusa odniósł sukces zajmując szóstą lokatę. Jednakże nowy sezon 1973 rok stanowił rok przełomowy.

W tym właśnie czasie Lotus podjął pewne eksperymenty związane z podwoziem samochodów. Jego nowe dzieło, podwozie 72 okazało się pomysłem genialnym, uważanym za najbardziej udaną konstrukcję wszechczasów. Dało to możliwość, w połączeniu z talentem Fittipaldiego, na zdobycie najwyższego lauru.

Dzięki temu zwycięstwu Brazylijczyk został najmłodszym, bo raptem 25-letnim, mistrzem świata. Tytuł odebrał Emersonowi dopiero 24-letni Fernando Alonso a następnie 23-letni Sebastian Vettel. Kolejny sezon nie był już tak łaskawy dla zawodnika.

W roku 1974 przenosząc się do stajni McLarena, ścigając się na ich nowym bolidzie, znów wspiął się na szczyt, tym samym został dwukrotnym Mistrzem Świata Formuły 1.

https://bvnt.fr/boite-de-transfert/