Jak nie dać się naciągnąć?

Często oddając swój samochód do komisu samochodowego nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy stać się ofiarami nieuczciwych właścicieli komisów samochodowych czy ich pracowników. Często w mediach można usłyszeć o różnego rodzaju procederach, z którymi możemy się spotkać, gdy zechcemy zamienić stary samochód na nowszy model.

Często bywa tak, że pracownicy komisów samochodowych chcąc zarobić pieniądze, wymienieją wyposażenie samochodu, który został wstawiony do komisu celem sprzedaży na tańsze zamienniki, a nasze, orginalne sprzedają w Internecie. Warto zwrócić na taki fakt szczególną uwagę, bowiem takie zachowanie zdarza się nagminnie.

Tego typu komis samochodowy lepiej omijać szerokim łukiem. Gdy jednak zdarzy się tak,że zostaniemy oszukani, warto zgłosić to odpowiednim organom.

Być może inni klienci nie dadzą się tak łatwo oszukać. Pamiętajmy, że wybierając komis samochodowy, warto zwrócić uwagę na opinie znajomych, którzy być może kiedyś sprzedawali swój samochód czy też korzystali z oferty komisów samochodowych.

DPF regeneracja