Jak odbudować zniszczone włosy

Nierzadko pomimo wielu starań, trudno jest nam odbudować zniszczone włosy. Jednak warto podjąć próbę, by móc cieszyć się z jej efektów. Włosy są zniszczone szczególnie ze względu na poddawanie ich zbyt częstym i intensywnym zabiegom fryzjerskim, w tym koloryzacji, prostowania, trwałej, czy nawet zbyt częstego suszenia.

Dlatego jeśli Twoje włosy są zniszczone – daj im odpocząć. Postaraj się przede wszystkim nie suszyć ich suszarką, tylko pozwól im wyschnąć naturalnie. Kategorycznie zrezygnuj z koloryzacji.

Uwierz – dużo lepiej wygląda odrost, niż połamane i popalone włosy po koloryzacji. Rozpocznij także intensywną kurację odbudowującą. Najlepsze będą do tego kosmetyki dedykowane: szampony i odżywki.

Raz w tygodniu nakładaj na włosy maskę odbudowującą. Najlepsze będą te na gorąco. Staraj się również regularnie odżywiać włosy olejkami oraz jedwabiem.

Postaw także na odbudowę włosów od środka – pij duże ilości herbatki ze skrzypu polnego, lub pokrzywy. Pamiętaj, że piękne włosy, to wyłącznie zdrowe włosy!.

porowatość włosów test https://aspazja.pl/encyklopedia/blizny-po-oparzeniu