Juan Manuel Fangio

Rywalizacja w pierwszym sezonie wyścigów Formuły 1 z Giuseppe Fariną zaskutkowała tym, że ambicje Juana Fangio tylko wzrosły. Miało to przełożenie na kolejny rok zawodów, gdy to Fangio zdobył najwyższe trofeum, został kolejnym, drugim w historii Formuły 1, Mistrzem Świata.

Niestety kolejny rok był czasem, gdy kariera sportowa Fangio musiała zostać zawieszona, w wyniku wypadku na torze i późniejszej rekonwalescencji. Jednakże nie był to czas stracony.

Juan Fangio nabrał siły fizycznej a także wzmocnił swoją psychikę oraz wolę walki, zaowocowało to kolejnymi sukcesami w latach 1954-57. Startując w wielu wyścigach odniósł łącznie 24 zwycięstwa, pięciokrotnie zostając mistrzem świata.

Startując w zespołach Alfa Romeo, Ferrari, Maserati oraz Mercedesa został wytypowany i w 2013 roku okrzyknięty, według fachowego czasopisma Autosprint, najlepszym kierowcą wszechczasów. 1958 rok, gdy Fangio skończył 47 lat był ostatnim w jego karierze sportowej gdyż właśnie wtedy wycofał się z wyścigów samochodowych.

Zapisał jednakże wielką stronę w historii tego sportu, stając się najstarszym Mistrzem Świata w historii Formuły 1.

http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/324/superb-ii-fl-felgi-i-kola.html Dokładnie sprawdzane Części honda civic IV przed każdą sprzedażą