Ochrona auta a ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC, jaką daje ochronę auta? Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC z pewnością gwarantuje więcej niżeli obligatoryjne ubezpieczenie OC, które w zasadzie opiera się na odpowiedzialności cywilnej, czyli odpowiedzialności podczas sytuacji kolizyjnej. Jeśli chodzi zaś o polisę AC ma za zadanie przede wszystkim służyć ochronie auta, jego wyposażenia oraz wszystkich dodatkowych rzeczy, które podczas podpisywania umowy zgłosi klient a ubezpieczyciel to zaakceptował.

Najczęściej kierowcy korzystają z oferty AC, ponieważ chcą mieć ubezpieczenie od kradzieży samochodu. Ubezpieczyciel musi wiedzieć, jakiego samochodu polisa dotyczy, jaka to marka, jaki rok produkcji, czy kierowca jeździ sam czy przewozi pasażerów, jak długo posiada prawo jazdy, czy posiada zniżki u innego ubezpieczyciela czy samochód jest garażowany czy też parkowany jest na ulicy.

Te wszystkie czynniki mają wpływ na wysokość raty wiele osób próbuje w jakiś sposób oszukać, tak, aby mieć niższą składkę na przykład w przypadku garażowania samochodu. Warto pomyśleć zanim poda się nieprawdziwe informacje, ponieważ w przypadku udowodnienia kłamstwa/oszustwa ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, a kierowca straci dotychczasowe ulgi oraz zniżki, co jak widać absolutnie się nie opłaca.

Do podobnych praktyk niestety nierzadko dochodzi również od strony ubezpieczycieli, którzy nie informują o dodatkowych/ukrytych kosztach, natomiast wszechobecnym błędem, jaki popełniają ludzie jest brak zapoznania się z umową przed jej podpisaniem. Niestety przykre fakty wychodzą na jaw dopiero wtedy, kiedy otrzymujemy negatywną odpowiedź na wysłane roszczenie.

biuro rachunkowe komorniki faktoring Warszawa