Okulary jako elegancka ozdoba dla każdej kobiety

Problemy ze wzrokiem ma obecnie bardzo wiele osób. Czasem nawet nieduża wada wymaga noszenia specjalnych okularów korekcyjnych. Dawniej kobiety wstydziły się szkieł, które były umieszczane w topornych, nieestetycznych oprawkach. Dzisiaj jednak w salonach optycznych można znaleźć tak wiele różnorodnych modeli o odmiennych kształtach i kolorach, że coraz częściej pełnią one rolę eleganckiego dodatku.

Kupując nowe okulary, trzeba zwrócić uwagę na to, czy oprawki nie uciskają skroni oraz czy nie odstają po bokach. Nie powinno się też wybierać modeli za luźnych, które mogłyby się w łatwy sposób zsunąć z nosa i ulec upadkowi. Oprawka nie może wystawać ponad linię brwi ani powodować uczucia dyskomfortu podczas pierwszego założenia szkieł. Dużym wyzwaniem jest również dobranie oprawek, które będą wyglądać najkorzystniej.

Posiadaczki kwadratowej twarzy powinny zdecydować się na wersję wąską, z delikatnymi zaokrągleniami, łagodzącymi nieco ostre rysy. Jeśli ma się trójkątną twarz, dobrze jest wybierać okulary półpełne, z wąskim mostkiem, by nie zaburzyć proporcji. Panie o okrągłej twarzy powinny się natomiast rozejrzeć za prostokątnymi oprawkami, których surowość nada obliczu wyrazistości. Najwięcej swobody przy wybieraniu okularów mają osoby o twarzy owalnej.

Wyjątkowo korzystnie będą jednak wyglądać, gdy zdecydują się na oprawki szerokością zbliżone do szerokości twarzy.

https://euroland.pl/produkty/a01-sublimacja/c01-torby-i-pokrowce/040-torby,2,7835