Ubezpieczenia na zimę

Zima to okres, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na wypadki. Nie chodzi tylko o drogowe kolizje spowodowane śliską nawierzchnią, ale wszelkie inne nieszczęśliwe wypadki losowe. Podczas zimy, uprawiamy również zimowe sporty, które nie zawsze są całkowicie bezpieczne. Warto przyjrzeć się bliżej ubezpieczeniom, które możemy wykupić właśnie specjalnie na czas zimy.

Ubezpieczenie na zimę warto wykupić jeśli planujemy wycieczkę zarówno na terenie Polski, jak i wyjazd poza jej granice. Szczególnie jeżeli w naszych planach są sporty zimowe, takie zabezpieczenie jest dobrym rozwiązaniem. Chodzi tutaj o narciarstwo, wspinaczkę górską, skoki narciarskie, bobsleje i poruszanie się po oblodzonych i ośnieżonych terenach. Sprzęt do uprawiania zimowych sportów jest bardzo cenny.

Zakup deski lub nart to spory wydatek, dlatego kradzież sprzętu będzie niemałym obciążeniem naszego portfela. Niestety, na stoku takie sytuacje nie są czymś niemożliwym. Dobrze jest ubezpieczyć się od kradzieży sprzętu. Spędzając wolny czas na stoku, musimy pamiętać, że dobra zabawa może skończyć się nieprzyjemnym wypadkiem.

Niefortunny upadek może nieść ze sobą uraz głowy czy złamaną kończynę. Jeśli chcemy uzyskać wypłatę odszkodowania w takich sytuacjach, dobrze jest wykupić ubezpieczenie NNW. Ubezpieczenia mogą również pokryć szkody wyrządzone innym osobom. Niezbędna jest jednak innego typu polisa.

Zapłaty z własnego portfela, za wyrządzone innym szkody, unikniemy, jeśli wykupimy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

plamy.poradnikedukacyjny.waw.pl